FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W weekend kolejne załamanie pogody. W tych regionach mocno popada i powieje

Przed nami weekend pod znakiem bardzo zmiennej pogody. W części kraju spodziewamy się obfitych opadów, będzie też porywiście wiać. Jednak można też liczyć na większe rozpogodzenia.

W weekend ulewy i wichury. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.
W weekend ulewy i wichury. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.

Najspokojniej i najładniej zapowiada się sobota (4.11), która po deszczowym i wietrznym piątku przyniesie nam większe rozpogodzenia. Chmurzyć się i o poranku jeszcze przelotnie padać będzie tylko miejscami na północy.

Wiatr osłabnie, a temperatura nadal będzie podwyższona, co powinno ucieszyć tych, którzy planują wybrać się na dłuższy spacer lub wycieczkę rowerową, aby podziwiać barwną jesień. Na termometrach zobaczymy od 10 do 12 stopni.

Prognoza pogody na sobotę.

Niedziela (5.11) już ze zmianą pogody o 180 stopni. Niebo przysłonią niskie chmury warstwowe, a wraz z nimi zacznie padać, najmocniej na południu i wschodzie kraju, gdzie spadnie nawet do 15-20 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

Prognoza pogody na niedzielę.

Na pozostałym obszarze opady będą słabe i przelotne. Niebezpieczny będzie wiatr, na południu, południowym wschodzie i zachodzie osiągający do 50-60 km/h, a w górach do 70-80 km/h. Może miejscami powodować szkody. Temperatura bez zmian, od 10 do 13 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news