FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Sobota czy niedziela? Który dzień weekendu będzie słoneczny, suchy i wyjątkowo ciepły?

Pogoda podzieli weekend na dwie części. Jedna będzie chmurna z deszczem i chłodniejsza, a druga słoneczniejsza i cieplejsza. Sprawdź, który dzień będzie ładniejszy. Sobota czy niedziela?

Który dzień weekendu będzie deszczowy? Fot. Pixabay.
Który dzień weekendu będzie deszczowy? Fot. Pixabay.

Jeśli masz plany na sobotę (28.10), to z powodu pogody warto je będzie zweryfikować. Spodziewamy się niesprzyjających zjawisk, które mogą utrudniać wypoczynek na świeżym powietrzu.

W większości regionów kraju będzie się chmurzyć i padać. Najwięcej deszczu spadnie w województwach północnych i tam o aktywność poza domem będzie najtrudniej. Im dalej na południe kraju, tym warunki będą korzystniejsze.

Najładniejsza aura zapowiada się w południowych regionach, gdzie padać nie powinno, w dodatku pojawią się większe przejaśnienia, a na południowym wschodzie nawet rozpogodzenia. Na termometrach od 7-10 stopni na północy do 13-14 stopni na południu.

W niedzielę (29.10) pogoda zapowiada się znacznie lepiej. Od samego poranka w większości regionów kraju będzie słonecznie, miejscami nawet bezchmurnie. Jednak z biegiem dnia zachmurzenie będzie rosnąć. Najdłużej pogodnie będzie na wschodzie i południu.

Najmniej przyjemnie będzie natomiast na północnym zachodzie, gdzie najszybciej zachmurzy się, zacznie padać i porywiście wiać. Do wieczora mocno powieje już w całym kraju, nadal najmocniej na zachodzie, północy i południowym wschodzie, do 60-80 km/h.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news