FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Chmura do złudzenia przypominająca serce nad Polską. Satelita uwiecznił coś zaskakującego

O poranku nad Polską pojawiło się niecodzienne zjawisko. Na zdjęciach satelitarnych widoczna jest zagadkowa chmura w kształcie serca. Czy powstała ona w sposób naturalny?

Chmura w kształcie serca nad Polską. Fot. EUMETSAT / Sat24.com
Chmura w kształcie serca nad Polską. Fot. EUMETSAT / Sat24.com

Zdjęcie satelitarne z godziny 8:00 w poniedziałek (23.10) na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżnia. Dominują chmury związane z frontami atmosferycznymi znad wschodniej i północnej Europy.

Jednak jeden szczegół zwraca naszą uwagę. To chmura wisząca nad pograniczem województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego, którą od dołu mogli podziwiać mieszkańcy Sandomierza, Tarnobrzegu i Stalowej Woli.

Chmura w kształcie serca nad Polską. Fot. EUMETSAT / Sat24.com

Wyróżnia się ona na tle sąsiedniego zwartego zachmurzenia chmurami warstwowymi. Jest wobec nich wypiętrzona. Obłok przypomina kształtem serce, którego średnica osiągała około 50 kilometrów.

To w pełni naturalna chmura, całkiem przypadkowo przybrała kształt, nam kojarzący się z okazywaniem miłości. Od Stalowej Woli w kierunku Warszawy, na skutek skraplania się pary wodnej, powstały w tym czasie inne podobne obłoki o różnych kształtach.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news