FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Chłodny front nad Polską. Temperatura nawet o 15 stopni niższa. Będzie szok termiczny

Doszło do radykalnych zmian w pogodzie. Po tym, jak temperatura osiągnęła letnie wartości przekraczając 25 stopni, nastąpiło nagłe ochłodzenie, nawet o 15 stopni.

Temperatura gwałtownie spada. Fot. Wxcharts.com
Temperatura gwałtownie spada. Fot. Wxcharts.com

W sobotę (14.10) nad Polską wędruje chłodny front atmosferyczny, który przynosi nam duże zmiany w pogodzie. Wyjątkowo ciepły okres właśnie dobiegł końca.

Mieszkańcy południowych i wschodnich województw byli wyjątkowo uprzywilejowani, ponieważ przez większą część dnia było u nich słonecznie, sucho i przeważnie od 20 do 25 stopni w cieniu. Najcieplej było w małopolskim Tarnowie, gdzie termometry wskazały aż 26 stopni.

W pierwszej połowie dnia na zachodzie i północy, a po południu wieczorem na wschodzie i południu doszło do załamania pogody. Zachmurzyło się, zaczęło padać, miejscami grzmieć i wyraźnie się ochłodziło, nawet o ponad 15 stopni.

Temperatura maksymalna w sobotę. Fot. IMGW-PIB.

Dlatego też, w tym samym czasie, gdy na południowym wschodzie notowano 26 stopni, to na północnym zachodzie zaledwie 9 stopni. To jednak dopiero początek ochłodzenia.

Noc z soboty na niedzielę (14/15.10) będzie pogodna, jednak bardzo zimna. Do świtu temperatura spadnie przeważnie do zaledwie 3-5 stopni, a przy gruncie możliwe są niewielkie przymrozki.

Prognoza temperatury minimalnej na noc.

W niedzielę (15.10) pogoda zmienna. Spodziewamy się większych przejaśnień i rozpogodzeń, jednak miejscami może przelotnie padać. Najczęściej na północy kraju, jednak parasole mogą się też przydać na zachodzie i południu.

Prognoza pogody na niedzielę.

Spłynie dużo chłodniejsza masa polarno-morska, dlatego temperatury będą średnio o kilkanaście stopni niższe od tych notowanych poprzedniej doby. Będzie od 10 do 12 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news