FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W sobotę potężne załamanie pogody. Cyklon przyniesie ulewy, burze, wichury i ochłodzenie

Weekend rozpocznie się załamaniem pogody, które zabierze nam wyjątkowo przyjemne ciepło, a przyniesie duże ochłodzenie, deszcze, burze i porywisty wiatr.

W sobotę cyklon przyniesie załamanie pogody. Fot. ventusky.com
W sobotę cyklon przyniesie załamanie pogody. Fot. ventusky.com

W sobotę (14.10) pogoda będzie bardzo niespokojna, dlatego warto śledzić prognozę godzina po godzinie. Z północnego zachodu na południowy wschód kraju będzie wędrować chłodny front związany z głębokim cyklonem znad Skandynawii.

W pierwszej połowie dnia deszczowo będzie na zachodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze jeszcze słonecznie i sucho. Po południu zachmurzy się i rozpada także na południu i w centrum, a pod wieczór na wschodzie.

Przez cały dzień będzie porywiście wiać, najmocniej o poranku i przed południem, w porywach do 50-60 km/h, po południu wiatr zacznie słabnąć. Miejscami opadom mogą towarzyszyć burze, podczas których wiatr będzie się wzmagać w porywach do 70-80 km/h.

Prognoza pogody na sobotę.

Temperatura będzie mocno zróżnicowana. W pierwszej połowie dnia na większym obszarze kraju od 20 do 23 stopni. Jednak po południu na wschodzie, południu i w centrum będzie od 23 do 27 stopni, a na zachodzie i północy mocno ochłodzi się do zaledwie 12-15 stopni.

W niedzielę (15.10) nad Polskę spłynie dużo chłodniejsze powietrze polarno-morskie, które sprawi, że temperatura maksymalna spadnie z dnia na dzień nawet o kilkanaście stopni. Termometry pokażą przeważnie od 10 do 12 stopni, a na zachodzie i północy od 7 do 10 stopni.

Prognoza pogody na niedzielę.

Pojawią się większe przejaśnienia, a miejscami także rozpogodzenia, jednak na północy i zachodzie, a po południu także w centrum i na południu kraju może przelotnie padać deszcz. Wiatr znacznie osłabnie, ale nadal będzie chwilami powiewał mocniej, spotęguje odczucie chłodu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news