FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Niszczycielska wichura, ulewy i burze nad Polską. Kiedy pogoda wreszcie się uspokoi?

Nad Polską przechodzi największa wichura od początku tej jesieni. Porywy wiatru miejscami przekraczają 100 km/h, padają ulewne deszcze i grzmi. Kiedy pogoda się uspokoi?

W sobotę wichura szaleje nad Polską. Fot. Pixabay.
W sobotę wichura szaleje nad Polską. Fot. Pixabay.

Cyklon Patryk przynosi w całym kraju bardzo silny wiatr z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego, który łamie drzewa, uszkadza zadaszenia i zrywa linie energetyczne. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

W tej chwili najmocniej wieje w województwach północno-wschodnich, gdzie porywy osiągają nawet 80 km/h. Tak mocno wiać będzie do późnego popołudnia, następnie wiatr zdecydowanie osłabnie.

Śledź deszcze i burze na żywo >>>

Najsłabiej wieje w regionach zachodnich i południowych, jednak nawet tam trzeba się liczyć porywami do 50-60 km/h. Na przeważającym obszarze chmurzy się, a miejscami przelotnie pada deszcz.

Wieczorem kolejna wichura

Po przejściowym osłabnięciu wiatru, w godzinach wieczornych wichura wróci, tym razem do południowych województw. Towarzyszyć jej będą przelotne, ale chwilami ulewne deszcze, miejscami połączone z burzami, wędrujące od północy w kierunku południowym.

Prognoza pogody na sobotę.

Najwcześniej pogoda uspokoi się w dzielnicach północnych, już w godzinach wieczornych. Najpóźniej na południu, gdzie zarówno wichura, jak i opady i burze utrzymają się przez większą część nocy z soboty na niedzielę (7/8.10) i zanikną dopiero przed świtem.

Wichurę lepiej przeczekać w domu, gdzie jest bezpiecznie. Należy unikać przebywania w pobliżu drzew, rusztowań i tablic reklamowych. Z powodu wahań ciśnienia możemy odczuwać ból głowy, senność, rozkojarzenie i wolniejszą reakcję na bodźce.

W niedzielę (8.10) czeka nas poprawa pogody. Będzie słonecznie, miejscami bezchmurnie. Jedynie o poranku popada jeszcze na południu, a w ciągu dnia na północnym wschodzie. Wiatr, choć nadal będzie silny, to jednak już niegroźny, w dodatku będzie słabnąć.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news