FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Idą pierwsze przymrozki, ale później znów zrobi się gorąco. Sprawdź, jakie będą temperatury

Przed nami olbrzymie wahania temperatury, od pierwszych w tym sezonie przymrozków aż po powrót gorącego babiego lata. Sprawdź, jak będzie się zmieniać temperatura w Twojej miejscowości.

Czekają nas olbrzymie wahania temperatury. Fot. Wxcharts.com
Czekają nas olbrzymie wahania temperatury. Fot. Wxcharts.com

Nad Polskę płynie obecnie chłodniejsze powietrze, jednak nadal jest ono nawet o 5 stopni cieplejsze niż powinno być w pierwszych dniach października. Mimo, że termometry pokazują od 15 do 20 stopni, to jednak silniejszy wiatr obniża temperaturę odczuwalną.

W niedzielę i poniedziałek (8-9.10) po ulewach, burzach i wichurze nastąpi gwałtowne ochłodzenie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie osiągać zaledwie 10-12 stopni, a na północy i północnym wschodzie tylko 8-9 stopni.

To oznacza, że nocą i wczesnym rankiem czekają nas pierwsze w tym sezonie powszechne przymrozki, głównie przygruntowe, jednak trzeba się liczyć z tym, że w wielu regionach temperatura spadnie poniżej zera także na wysokości 2 metrów.

Długo jednak ciepłych ubrań nie ponosimy, bo w połowie przyszłego tygodnia zacznie się gwałtownie ocieplać. Znów napłynie bardzo ciepłe, a nawet gorące powietrze. Na przeważającym obszarze termometry w cieniu pokażą powyżej 25 stopni, a miejscami nawet do 27-28 stopni.

Znów odnotujemy wysyp dobowych rekordów temperatury, tym razem dla połowy października. Przepięknie, gorąco, słonecznie i sucho, zapowiada się cała druga połowa przyszłego tygodnia.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news