FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nadchodzi załamanie pogody. Deszcze, burze, porywisty wiatr i ochłodzenie

Nadchodzi kolejne załamanie pogody. Musimy się liczyć z deszczem, burzami, porywistym wiatrem i nagłym spadkiem temperatury. Sprawdź prognozę i ostrzeżenia.

Nadchodzi załamanie pogody. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.
Nadchodzi załamanie pogody. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.

Poniedziałek (18.09) będzie ostatnim słonecznym, suchym i gorącym dniem przed nadchodzącym załamaniem pogody. W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19.09) w zachodniej połowie kraju zachmurzy się, zacznie padać, grzmieć i porywiście wiać.

Do wschodniej połowy kraju załamanie pogody dotrze we wtorek (19.09) o poranku i przed południem. Spodziewamy się chwilami obfitych opadów, miejscami słabych burz i bardzo silnego wiatru w porywach do 40-50 km/h, który będzie skutecznie obniżać temperaturę odczuwalną.

Prognoza pogody na wtorek.

W drugiej połowie dnia na wschodzie nadal będzie padać, jednak już tylko przelotnie, a na zachodzie niebo błyskawicznie się przejaśni i rozpogodzi. Temperatura spadnie nawet o 10 stopni. Na wschodzie tylko 17-18 stopni, a na pozostałym obszarze od 20 do 23 stopni.

Najwięcej deszczu spadnie na zachodzie, południu, w centrum i na północnym wschodzie kraju, do 15-20 mm, a na Górnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej do 30 mm. Na pozostałym obszarze sumy opadów przeważnie sięgną do 5 mm, ale będą miejsca, zwłaszcza na północy i południowym wschodzie, gdzie nie spadnie kropla deszczu.

Prognoza pogody na środę.

Od środy (20.09) zdecydowana poprawa pogody. Będzie słonecznie, na ogół bez opadów i przyjemnie ciepło, od 20 do 25 stopni. W czwartek (21.09) nie dość, że pogodnie to jeszcze gorąco, od 25 do 30 stopni w cieniu.

Prognoza pogody na czwartek.

W piątek (22.09) nadal słonecznie, jednak na zachodzie może przelotnie popadać i zagrzmieć. Wciąż bardzo gorąco, od 25 do 30 stopni. W weekend (23-24.09) kolejne załamanie pogody. W opadach deszczu będzie w wielu miejscach zaledwie 15 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news