FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Od poniedziałku pogoda zmieni się nie do poznania. Tego musimy się spodziewać

Wraz z początkiem tygodnia pogoda zacznie się radykalnie zmieniać, bo nad Polskę nadciągnie chłodny front atmosferyczny, jednak dawać o sobie znać będzie też wyż atmosferyczny. Sprawdź prognozę.

Na północy kraju nadejdzie duże ochłodzenie. Fot. Wxcharts.com
Na północy kraju nadejdzie duże ochłodzenie. Fot. Wxcharts.com

Poniedziałek (21.08) będzie pierwszym od dłuższego czasu dniem bez opadów i burz na przeważającym obszarze kraju. Jeśli popada i zagrzmi, to tylko przelotnie, wyłącznie w południowych województwach. Niebo będzie pogodne, głównie na północy bezchmurne.

To właśnie w północnej połowie kraju zmiany w aurze będą największe. Tam nie dość, że będzie najpogodniej, to jeszcze najchłodniej. Po przejściu chłodnego frontu, znad Atlantyku spłynie rześka masa powietrza o temperaturze maksymalnej od 20 do 25 stopni.

Noce i wczesne poranki zapowiadają się zimno, ponieważ termometry będą pokazywać zaledwie od 10 do 15 stopni, czyli nawet o 5-10 stopni mniej niż dotychczas.

Taka sucha i chłodniejsza pogoda utrzyma się do połowy tygodnia. To będzie wielka ulga, zwłaszcza dla mieszkańców i turystów na Warmii, Mazurach i Podlasiu, gdzie miniony tydzień był niezwykle upalny, z temperaturami do 36 stopni w cieniu.

Na południu pogoda bez zmian

Na południu warunki atmosferyczne pozostaną męczące, ponieważ nadal będzie bardzo gorąco, w okolicach 30 stopni, a na dodatek może jeszcze padać i grzmieć, poza poniedziałkiem (21.08) również w środę (23.08).

Jednak opady i burze będą się pojawiać rzadziej, a przez to powietrze znacznie bardziej się osuszy, a żar będzie mniej dokuczliwy, co jest bardzo istotną zmianą, zwłaszcza dla tych, którzy upał znoszą najciężej.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news