FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na jesień. Będzie wyjątkowo długie babie lato czy szybko przyjdzie słota? Mamy prognozę

Wszyscy liczymy, że nieprzyjemne akcenty jesieni pojawią się jak najpóźniej, a my długo będziemy się cieszyć babim latem. Jednak czy pogoda tym razem okaże się dla nas łaskawa? Sprawdź prognozę na jesień.

Jaka będzie tegoroczna jesień? Fot. TwojaPogoda.pl
Jaka będzie tegoroczna jesień? Fot. TwojaPogoda.pl

Tegoroczne lato okazało się bardzo kapryśne. Pogoda balansowała między wyjątkowymi chłodami i obfitymi deszczami a upałami i pogłębiającą się suszą. Jesień na szczęście zapowiada się o wiele bardziej stabilnie.

Jesień meteorologiczna, która rozpoczyna się 1 września i kończy 30 listopada, zgodnie z najnowszymi prognozami będzie w Polsce sucha, słoneczna i ciepła. Każdy z jesiennych miesięcy przyniesie nam średnie temperatury powyżej normy wieloletniej.

Największą anomalię temperatury większość modeli prognostycznych przewiduje na wrzesień, który szczególnie ciepły ma być na południu, wschodzie i w centrum kraju. Tam odchylenie temperatury od normy może sięgać nawet 2 stopni.

Drugi w rankingu ma się znaleźć listopad, zaś październik ma minąć pod znakiem najmniejszej anomalii temperatury, ale mimo to będzie cieplejszy niż zwykle. To dobra wiadomość dla tych, którzy lubią jesień z wyjątkowo przedłużającym się babim latem.

Jeśli dodamy do tego nasilającą się posuchę, ponieważ spadnie niewiele deszczu, a często niebo będzie słoneczne, to wyłania nam się obraz bardzo przyjemnej jesieni, która marzy się większości z naszych czytelników. Za taką pogodę trzymamy kciuki.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news