FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nie ma szans na poprawę pogody. Codziennie deszcze, burze i wahania temperatury. Do kiedy?

W następnych dniach nie ma najmniejszych szans na stabilizację pogody. Codziennie musimy się liczyć z przelotnym deszczem, burzami i wahaniami temperatury. Kiedy aura poprawi się na dłużej? Sprawdź prognozę.

Przed nami częste i intensywne deszcze i burze. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.
Przed nami częste i intensywne deszcze i burze. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.

Tylko na południu Europy antycyklony bronią słonecznej, suchej i upalnej aury. Na pozostałym obszarze kontynentu otworzyła się cyrkulacja strefowa, która oznacza ciągłą wędrówkę cyklonów z zachodu na wschód, niosących kapryśną pogodę.

To oznacza, że w nadchodzących dniach musimy się liczyć z deszczem i burzami zarówno za dnia, jak i w nocy. Jeśli dodamy do tego skoki temperatury, to plany wypoczynku na świeżym powietrzu mogą zostać przekreślone.

W piątek (28.07) nie będzie regionu w Polsce, gdzie nie popada, a na zachodzie, południu i w centrum również zagrzmi. Miejscami deszcze będą intensywne, z gradem i porywistym wiatrem. Temperatura umiarkowana, od 17-19 stopni na północy do 24 stopni na południowym zachodzie.

Prognoza pogody na piątek.

Sobota (29.07) minie pod znakiem przelotnych deszczy, których w trakcie burz może spaść nawet do 30 mm. Miejscami pojawi się też grad do 2-3 centymetrów oraz porywy wiatru do 70-80 kilometrów na godzinę. Zrobi się parno i duszno, na termometrach od 25 do 28 stopni.

Prognoza pogody na sobotę.

W niedzielę (30.07) też trzeba uważać, bo burze mogą się pojawić w najmniej spodziewanym momencie, i to niemal w całym kraju. Nadal panować będzie duchota, od 25 do 27 stopni. Warto śledzić radar opadów i burz na bieżąco.

Prognoza pogody na niedzielę.

W przyszłym tygodniu nadal nie będzie większych zmian w pogodzie, ponieważ wędrujące cyklony zapewnią nam przelotne deszcze, burze i umiarkowane temperatury na poziomie od 20 do 25 stopni, tylko lokalnie i na krótko powyżej 25 stopni.

Prognozy długoterminowe nie dają nadziei na szybkie nadejście długotrwałej poprawy pogody. Jeśli się potwierdzą, to przynajmniej pierwsza dekada sierpnia będzie mokra i burzowa, ale z optymalną dla większości z nas temperaturą nieco powyżej 20 stopni, bez upału.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news