FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W tych regionach Polski mamy jesień w środku lata. Jest mokro, zimno i wietrznie. Możliwe podtopienia

Układ niżowy przynosi w części kraju wyjątkowo intensywne deszcze, które grożą podtopieniami. Jest nie tylko mokro i wietrznie, ale też zimno. Kiedy pogoda poprawi się? Sprawdź prognozę.

Środa pod znakiem jesiennej pogody. Fot. Pixabay.
Środa pod znakiem jesiennej pogody. Fot. Pixabay.

Jesień w samym środku lata? Mamy najgorętszy okres w roku, a jednak na znacznym obszarze kraju pogoda stanęła na głowie. Cyklon imieniem Unai przynosi w środę (26.07) całkowite zachmurzenie, intensywne, ciągłe opady deszczu, burze i porywisty wiatr.

Śledź deszcze i burze na żywo >>>

Najgorsza aura panuje na południu, wschodzie i w centrum kraju, gdzie m.in. w Katowicach i Łodzi temperatura nie przekracza 15 stopni, a w Częstochowie 13 stopni. Tak zimno nie było od końca maja. Uczucie przeszywającego chłodu potęgowane jest przez silniejszy wiatr.

Prognoza pogody na środę.

Na południu i wschodzie, a zwłaszcza na południowym wschodzie, do czwartkowego (27.07) poranka spadnie w sumie nawet do 50-100 mm deszczu, czyli cała lipcowa norma opadów. Spodziewamy się lokalnych podtopień dróg i zabudowań oraz gwałtownego wzbierania rzek.

Jednak nie wszędzie układ niżowy przynosi kiepską pogodę. Na zachodzie i północy też się chmurzy i pada, jednak opady są przelotne i raczej słabe. Temperatura też nie będzie skrajnie niska, powinna dochodzić do 20-23 stopni.

Kiedy pogoda się poprawi na dłużej?

Niestety, w perspektywie następnego tygodnia nie widać większych nadziei na dłuższą stabilizację pogody. W drugiej połowie tygodnia spodziewamy się dalszych opadów, chwilami intensywnych, bo połączonych z burzami.

Temperatura będzie mocno zróżnicowana, od 15-20 stopni w strugach deszczu do 20-25 stopni w miejscach większych rozpogodzeń. W weekend (29-30.07) na krótko zrobi się gorąco, nawet do 28 stopni. W przyszłym tygodniu korzystniejsze temperatury rzędu 22-25 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news