FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nadchodzi załamanie pogody. Cyklon Dawid przyniesie burze, ulewy i duże ochłodzenie

Ledwo zrobiło się gorąco, a już nadciąga duże ochłodzenie poprzedzone burzami i ulewami. Załamanie pogody przyniesie cyklon Dawid. Sprawdź prognozę.

Nad Polskę wkroczy cyklon Dawid, który przyniesie załamanie pogody. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.
Nad Polskę wkroczy cyklon Dawid, który przyniesie załamanie pogody. Fot. Wxcharts.com / Pixabay.

W poniedziałek (22.05) ostatnie chwile, aby nacieszyć się słońcem i przyjemnym ciepłem. W całym kraju będzie pogodnie, a na termometrach od 19 stopni na południowym wschodzie do 25 stopni na północnym zachodzie.

Jednak we wtorek (23.05), już z samego rana, na zachodzie i południu kraju zachmurzy się, zacznie padać, a po południu, gdy deszcze dotrą do centrum, pojawią się także burze, miejscami gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem.

Prognoza pogody na poniedziałek.

Temperatura jeszcze utrzyma się na poziomie powyżej 20 stopni, ale tylko do czasu nadejścia burz i opadów, które przyniosą stopniowe ochłodzenie. To zasługa cyklonu Dawid, który wkroczy wraz ze strefą zbieżności wiatru.

Prognoza pogody na wtorek.

W środę (24.05) zmiana pogody sięgnie już całego kraju. Będzie się chmurzyć, padać, a temperatura miejscami nie zdoła przekroczyć w najcieplejszym momencie dnia 15 stopni.

Prognoza pogody na środę.

W czwartek i piątek (25-26.05) z parasolami się nie rozstaniemy. Będzie padać, lokalnie także grzmieć. Temperatura mocno zróżnicowana, w jednych miejscach poniżej 15 stopni, a w innych powyżej 20 stopni.

Uprzedzamy, że w drugiej połowie tygodnia ochłodzi się na tyle, że w pogodne noce i wczesne poranki temperatura będzie spadać poniżej 5 stopni, miejscami do blisko zera, a przy gruncie niewykluczone są przymrozki.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news