FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W długi weekend bardzo zimne poranki i ciepłe popołudnia. Sprawdź, gdzie spadnie deszcz

Długi weekend przyniesie nam nocne i poranne przymrozki oraz ciepłe popołudnia. Nie obejdzie się też bez deszczu, którego miejscami spadnie bardzo dużo, a także burz, gradu i porywistego wiatru. Sprawdź szczegółową prognozę.

W długi weekend wahania temperatury i deszcze. Fot. Pixabay.
W długi weekend wahania temperatury i deszcze. Fot. Pixabay.

Nocne i poranne przymrozki oznaczają, że nocowanie pod namiotem może być niemożliwe. Aktywność poza domem może także utrudniać deszcz i burze. Na szczęście popołudnia będą ciepłe.

W sobotę deszcze i burze

W sobotę (29.04) prawie wszędzie spodziewamy się przelotnych opadów, jedynie miejscami na wschodzie będzie sucho. Najmocniej popada na południu, gdzie przejdą burze z niewielkim gradem, a wiatr może być porywisty.

Na termometrach od niecałych 10 stopni nad morzem do 17 stopni na środkowym wschodzie. Podczas burz wiatr będzie się wzmagać do 75 km/h.

Prognoza pogody na sobotę.

Niedziela zróżnicowana

W niedzielę (30.04) pogoda podzieli kraj na słoneczny zachód i północ oraz chmurne i deszczowe południe i wschód. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia od 12 do 16 stopni. Nad morzem będzie znacznie zimniej, poniżej 10 stopni.

Prognoza pogody na niedzielę.

Słoneczny i ciepły poniedziałek

Poniedziałek (1.05) zapowiada się jako najbardziej słoneczny dzień długiego weekendu. Na termometrach przeważnie od 15 do 18 stopni. Najzimniej będzie nad morzem i w górach, poniżej 10 stopni.

Prognoza pogody na poniedziałek.

Wtorek z większym zachmurzeniem

We wtorek (2.05) na zachodzie, południu i w centrum zacznie się chmurzyć, ale nie spodziewamy się opadów. Na północy i wschodzie słonecznie.

Będzie przyjemnie ciepło, od 15 stopni nad morzem przez 18-19 stopni na większym obszarze. W najcieplejszych miejscach nawet do 20-21 stopni. Wiatr będzie słaby.

Prognoza pogody na wtorek.

Środa miejscami z deszczem

Ostatni dzień długiego weekendu (3.05) minie pod znakiem chmurzącego się nieba i przelotnych opadów, które skumulują się nad regionami południowymi, centralnymi i wschodnimi.

Na północy tylko od 7 do 10 stopni, poza tym od 17 do 18 stopni, a miejscami na południu do 20 stopni. Wiatr nie będzie dokuczliwy.

Prognoza pogody na środę.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news