FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W tych regionach długi weekend majowy zapowiada się bardzo deszczowo i chłodno

Prognozy na majówkę nie są pomyślne. Będą regiony, gdzie długi weekend zdominują deszcze i to chwilami obfite, a temperatura będzie bardzo niska krzyżując plany wypoczynkowe. Warto więc sprawdzić prognozę.

Długi weekend będzie deszczowy. Fot. Wxcharts / Pixabay.
Długi weekend będzie deszczowy. Fot. Wxcharts / Pixabay.

Najbardziej deszczowo zapowiada się początek i koniec długiego weekendu kwietniowo-majowego. Sobota (29.04) pod względem pogody będzie najpewniej spisana na straty z powodu opadów, których spodziewamy się w całym kraju.

Sobota z parasolem

Najdłużej i najmocniej padać będzie na południu, w centrum i na wschodzie, gdzie spadnie nawet do 10-15 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a podczas burz nawet do 20-25 litrów. Opadów nie unikniemy ani w górach, ani też nad morzem.

Prognoza pogody na sobotę.

Na termometrach przeważnie od 10 do 15 stopni. Najzimniej będzie oczywiście w strugach deszczu, a najcieplej po opadach i przy większych przejaśnieniach. Na szczęście wiatr będzie słaby i nie powinien potęgować uczucia chłodu.

Niedziela deszczowa i chłodna

W niedzielę (30.04) najwięcej deszczu na wschodzie, jednak przelotnie popadać może też na południu i w centrum, gdzie aurę zdominują chmury. Na zachodzie i północy bez opadów i z przejaśnieniami przechodzącymi w większe rozpogodzenia.

Prognoza pogody na niedzielę.

Wyraźnie się ochłodzi, ponieważ termometry pokażą na większym obszarze kraju od zaledwie 10 do 15 stopni. Na południu i wschodzie będzie miejscami poniżej 10 stopni. Najcieplej na zachodzie, nieco powyżej 15 stopni.

Słoneczny i ciepły poniedziałek

Poniedziałek (1.05) przyniesie poprawę pogody. Raczej nie powinno padać, spodziewamy się większych przejaśnień i rozpogodzeń, głównie w północnej połowie kraju. Zrobi się też cieplej, przeważnie od 15 do 18 stopni. Wyjątkiem będzie wybrzeże, gdzie termometry pokażą tylko 10 stopni. Wiatr nadal będzie słaby.

Prognoza pogody na poniedziałek.

We wtorek załamanie pogody

Długo suchą aurą się nie nacieszymy. We wtorek (2.05) dojdzie do załamania pogody, tym razem z ulewnym deszczem, burzami, gradem i porywistym wiatrem.

Prognoza pogody na wtorek.

Na termometrach przeważnie od 10 do 15 stopni, na południowym wschodzie do 20 stopni, a na północnym zachodzie, w tym nad morzem, zaledwie nieco powyżej 5 stopni.

W środę deszcz, śnieg i ziąb

W środę (3.05) ciąg dalszy załamania pogody. Będzie padać deszcz, miejscami deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Temperatura gwałtownie spadnie, w najcieplejszym momencie dnia nie sięgnie okolic 10 stopni, ale będą miejsca jeszcze chłodniejsze.

Prognoza pogody na środę.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news