FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Cyklon Markus uderzy w weekend. Przyniesie kolejny powiew zimy. Będą zawieje śnieżne i mróz

Cyklon Markus przez Anglię i Niemcy pędzi w naszym kierunku. W weekend przyniesie kolejne załamanie pogody z zawiejami śnieżnymi i mrozem. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Czekają nas kolejne gwałtowne zmiany w pogodzie. Najpierw dojdzie do dużego ochłodzenia i obfitych opadów deszczu, które zmienią się w zawieje śnieżne. Na końcu chwyci mróz.

Pogoda na sobotę

W sobotę (1.04) na przeważającym obszarze kraju spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, które miejscami, zwłaszcza na północy, w centrum i na południowym wschodzie, mogą być obfite. Na południu i wschodzie niebo będzie się przejaśniać.

Prognoza pogody na sobotę.

Nad ranem od 3 stopni na północnym zachodzie do 8 stopni na zachodzie, w centrum i na wschodzie. Po południu od 3 stopni na północnym zachodzie przez 7-10 stopni na większym obszarze do 12 stopni na południu i południowym wschodzie. Będzie porywiście wiać.

Pogoda na niedzielę

W niedzielę (2.04) na północy, zachodzie i w centrum kraju oraz w górach deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem, krupę śnieżną i śnieg. Przy silnym wietrze możliwe zawieje śnieżne ograniczające widoczność. Na drogach i chodnikach będzie ślisko.

Prognoza pogody na niedzielę.

Nad ranem od 0 stopni na północnym zachodzie do 7 stopni na południu i południowym wschodzie. Po południu od 2-5 stopni w większości regionów do 9 stopni na południu i południowym wschodzie. Od wieczora już wszędzie poniżej zera.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news