FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Polak wybrał się do Kalifornii i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Trafił na olbrzymie ściany śniegu

Polski youtuber wybrał się do Kalifornii, która została zasypana olbrzymimi ilościami śniegu, jakich nie widziano od ponad 30 lat. Na poboczach wznoszą się śnieżne ściany wysokie nawet na 16 metrów.

Na poboczach wznoszą się śnieżne ściany wysokie na wiele metrów. Fot. YouTube / Tomasz Slowinski.
Na poboczach wznoszą się śnieżne ściany wysokie na wiele metrów. Fot. YouTube / Tomasz Slowinski.

Kalifornia przeżywa kataklizm za kataklizmem. Od kilku lat utrzymywała się największa susza od 2 tysięcy lat. W momencie, gdy osiągała apogeum, a wszystkie rezerwuary wysychały grożąc problemami z dostępem do wody dla milionów ludzi, nagle pogoda odwróciła się o 180 stopni.

Znad tropikalnych obszarów Pacyfiku w kierunku zachodnich wybrzeży stanu zaczęły płynąć tzw. rzeki atmosferyczne pełne olbrzymich ilości wilgoci. Rozpoczęły się ulewy, które z krótkimi przerwami występują aż do tej chwili.

Nad zwykle słoneczny stan dotarły właśnie kolejne deszczowe chmury, które wywołują niszczycielskie w skutkach powodzie i osunięcia ziemi. Zagrażają one bezpośrednio nawet setkom tysięcy Kalifornijczyków.

Tymczasem nieoczekiwanie temperatura spadła i nawet na najcieplejsze zakątki stanu spadł śnieg w największych ilościach od ponad 30 lat. Najwięcej śniegu zgromadziło się w Górach Sierra, gdzie spadło go nawet kilka metrów.

Pługi śnieżne, które miały poważny problem z przebiciem się do wielu odciętych od świata miejscowości, utworzyły na poboczach dróg ściany śnieżne wysokie nawet na 16 metrów. To krajobrazy niezwykłe w tej części USA.

Nic więc dziwnego, że Amerykanie ściągają z sąsiednich stanów, aby zobaczyć to niezwykłe zjawisko, zwłaszcza, że nie wiadomo, kiedy zdarzy się ponownie. Dołączył to nich polski youtuber Tomasz Słowiński, który na co dzień mieszka w mieście Reno w Nevadzie i zamieszcza vlogi z najpiękniejszych zakątków Gór Skalistych.

W okolicach jeziora Tahoe natknął się na wprost nieziemskie widoki. Można odnieść wrażenie, że to Syberia, a nie Kalifornia, gdzie przecież zwykle jest słonecznie i przyjemnie ciepło. Roztapianie się tak dużych hałd śniegu oznacza wiosenne powodzie, być może na znaczną skalę.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news