FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Wiemy, jakie będą pierwsze dni astronomicznej wiosny. Pogoda spłata nam figla

Czy pierwsze dni astronomicznej wiosny przyniosą nam wyczekiwane większe ocieplenie i pogodne niebo? A może będzie deszczowo i zimno, a może nawet śnieżnie i mroźno? Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Pogoda spłata nam figla i tym razem nie będziemy na nią narzekać, bo wiosenne temperatury zjawią się u nas kilka dni przed początkiem astronomicznej wiosny. W nadchodzący weekend (18-19.03) zrobi się nie tylko ciepło, ale też słonecznie. Będzie od 10 do 15 stopni, a miejscami powyżej 15 stopni.

Jednak na prawdziwe powiewy wiosny poczekamy jeszcze kilka dni, do drugiej połowy przyszłego tygodnia. Wtedy powieje z południa, a na termometrach w całym kraju zobaczymy pierwszy raz w tym roku od 15 do 20 stopni, a miejscami jeszcze więcej.

Prognoza pogody na wtorek, 21 marca.

Najcieplej zapowiada się ostatni weekend marca. Na południu i południowym wschodzie kraju temperatura poszybuje nawet do 23 stopni. Przyjemnemu ciepłu będzie towarzyszyć pogodne niebo i niewielki wiatr.

Wszystko wskazuje na to, że po pierwszej połowie marca, która zapisała się zimno, z temperaturą o 1 stopień niższą od normy wieloletniej, druga połowa miesiąca będzie znacznie cieplejsza, tym razem z anomalią dodatnią, za co trzymamy kciuki.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news