FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Rozpadł się olbrzymi lodowiec. Zobacz, jak w spektakularny sposób powstała góra lodowa

W argentyńskiej Patagonii narodziła się nowa góra lodowa. Stało się to w momencie, gdy doszło do spektakularnego rozpadu olbrzymiego lodowca, który jest jednym z największych na świecie rezerwuarów słodkiej wody.

Lodowiec Perito Moreno w Argentynie.
Lodowiec Perito Moreno w Argentynie.

Na początku lata do argentyńskiej Patagonii zjeżdżają się turyści z całego świata, aby zobaczyć jeden z cudów natury. Jest nim cielenie się lodowca Perito Moreno. Na oczach gapiów lodowy kolos rozpada się tworząc olbrzymie góry lodowe.

Tym razem spektakl był wyjątkowy, ponieważ oderwał się naprawdę duży kawał lodowca. Powstała góra lodowa najpierw zatonęła, a następnie z wyjątkową lekkością uniosła się nad powierzchnię jeziora Argentino, wywołując przy tym tsunami.

Turyści obserwują rozpadający się lodowiec Perito Moreno, trzeci co do wielkości rezerwuar słodkiej wody na świecie, nie tylko z lądu, ale również ze statków, które od czasu do czasu, gdy jest bezpiecznie, zbliżają się do niego.

W przeszłości zdarzało się, że fale wraz z rozbyzgującymi się kawałkami lodu uderzały w łodzie i raniły turystów. Odwiedzając Park Narodowy Los Glaciares należy wziąć to pod uwagę i nie ryzykować.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news