FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W tych regionach naszego kraju Słońca nie widzieli od tygodnia i szybko nie zobaczą. Dlaczego?

Są miejsca w naszym kraju, gdzie ostatnio Słońce było widoczne przed tygodniem. Kiedy pochmurna pogoda z mżawką i gęstymi mgłami dobiegnie końca, a nasze samopoczucie poprawi się?

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Panujący nad środkowymi regionami Europy wyż nie zapewnił, jak zazwyczaj, słonecznej i suchej pogody. Bardzo szybko zgnił, co poskutkowało dominacją niskich chmur warstwowych, opadami mżawki i gęstymi mgłami połączonymi z trującym smogiem.

Najwięcej szczęścia do aury mieli ostatnio mieszkańcy południowych regionów, gdzie codziennie było słonecznie, nawet bezchmurnie. Ten, kto wybrał się w góry, trafił w dziesiątkę z pogodą.

Inaczej było na północy, północnym wschodzie i w centrum kraju, gdzie od tygodnia błękitne niebo szczelnie przysłaniają niskie chmury, nawet na chwilę nie pozwalając Słońcu na pokazanie się i rozjaśnienie szarych krajobrazów.

Zdjęcie satelitarne Polski w dniu 15 listopada 2022 o godzinie 11:15. Dane: Sat24.com / Eumetsat. Białe obszary to chmury i mgły.

Mieszkańcy niektórych regionów Pomorza Gdańskiego, Warmii, Mazur, Podlasia, Mazowsza, Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyzny ostatni raz widzieli Słońce 9 listopada i szybko mogą go nie zobaczyć.

Kiedy Słońce wyjrzy zza chmur?

Jeśli we wtorek (15.11) rozpogodzenia nie dotrą do ich regionów, to następna szansa pojawi się nie wcześniej niż w piątek (18.11). Wśród najbardziej pochmurnych miast znajduje się m.in. Warszawa, Łódź i Białystok.

Tam od początku listopada odnotowano zaledwie od 10 do 30 godzin usłonecznienia. Dla porównania w najbardziej słonecznym Wrocławiu, Opolu i Krakowie było ich ponad 50. Aura bywa niesprawiedliwa, nic na to nie możemy poradzić.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news