FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Niebezpieczny weekend. Potężne ulewy i zagrożenie powodziami błyskawicznymi

Zapowiada się naprawdę niebezpieczny weekend pod względem pogody. Spodziewamy się burz, ulewnych deszczy powodujących powodzie błyskawiczne i bardzo dużych wahań temperatur. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Najbardziej niebezpieczne będą wyjątkowo intensywne opady deszczu, które lokalnie mogą powodować gwałtowne wezbrania rzek i podtopienia. Takie zagrożenie będzie obejmować nawet kilka województw.

Prognoza pogody na sobotę, 10 września

W sobotę bez opadów jedynie na wschodzie i północnym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze spodziewane są opady deszczu, które szczególnie w południowych, południowo-wschodnich i centralnych województwach mogą być wyjątkowo obfite.

Prognoza pogody na sobotę.

Może spaść nawet 50-100 mm deszczu, czyli od 100 do 200 procent miesięcznej normy. To oznacza lokalne podtopienia o gwałtownym przebiegu, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi i ich mienia. Temperatura wyniesie od 14 stopni na północnym wschodzie do 24 stopni na północnym zachodzie.

Prognoza pogody na niedzielę, 11 września

Ciąg dalszy opadów, najbardziej obfitych na południu i wschodzie. Na zachodzie i południowym zachodzie możliwe także burze. Bez opadów na północy i północnym wschodzie.

Prognoza pogody na niedzielę.

Temperatura nadal będzie bardzo zróżnicowana, od 11 stopni na wschodzie przez 15-20 stopni na przeważającym obszarze do 23 stopni na północnym zachodzie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news