FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Dramatyczna walka o życie. Chłodzili się w rzece, gdy nadeszła olbrzymia fala. Jeden nie zdążył uciec

W piekielnie gorący dzień mieszkańcy Omanu postanowili ochłodzić się wchodząc do rzeki. Nagle nadeszła olbrzymia fala, przed którą zaczęli uciekać. Niestety, jeden z nich nie zdążył. Zobacz dramatyczną akcję ratowniczą.

Fot. Twitter / Arab Storm.
Fot. Twitter / Arab Storm.

Arabowie mają w zwyczaju kąpać się w rzekach w upalne dni, gdy temperatura dochodzi do niemal 50 stopni w cieniu. Tym razem jednak miało się zdarzyć coś wyjątkowego. W niedalekich górach przeszła potężna ulewa.

Hektolitry deszczówki sprawiły, że poziom lokalnej rzeki gwałtownie się podniósł. Utworzyła się fala wezbraniowa przypominająca rzeczne tsunami, która z impetem zaczęła spływać w dół, w kierunku malowniczego wodospadu, gdzie ochłody zażywała pewna omańska rodzina.

Niektórzy jej członkowie zdążyli uciec przed falą w ostatniej chwili, ale jednemu z nich się nie udało. Został porwany, gdy stał na głazie i próbował filmować rozszalały żywioł swoim telefonem. To był najgłupszy pomysł jego życia.

Na drugim nagraniu możemy zobaczyć, że chłopak został uratowany, jednak naprawdę niewiele brakowało. Zapewne nigdy już nie przyjdzie mu do głowy kąpać się w rzece, a zwłaszcza filmować do ostatniej chwili. Zobacz oba nagrania.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news