FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nadchodzi kolejna fala upałów. Jak długo potrwa, gdzie będzie najgoręcej i ile wskażą termometry?

W kierunku naszego kraju zmierza już kolejna fala upałów. Kiedy się zacznie, jak długo potrwa, w których regionach będzie najgoręcej i ile stopni wskażą termometry? Wy pytacie, a my odpowiadamy.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Pierwsza sierpniowa fala upałów rozpocznie się w środę (3.08) w zachodnich regionach kraju. Spodziewamy się, że termometry w godzinach popołudniowych pokażą tam od 30 do 32 stopni, a przy granicy z Niemcami do 33 stopni w cieniu. Na pozostałym obszarze będzie od 26 do 28 stopni.

W czwartek (4.08) upał nasili się, jednocześnie dotrze także do województw południowych i centralnych. Termometry pokażą przeważnie od 30 do 32 stopni, jednak na zachodzie będzie od 32 do 34 stopni, a przy zachodniej granicy do 35-36 stopni.

Apogeum i zarazem koniec fali upałów nastąpi w piątek (5.08), kiedy żar opanuje niemal cały kraj, jedynie poza regionami północno-wschodnimi i północno-zachodnimi. W najcieplejszym momencie dnia temperatura sięgnie od 32 do 34 stopni.

Największy upał panować będzie na zachodzie, południu i środkowej północy, gdzie przekroczy 35 stopni. W pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Kujawy po Pomorze Gdańskie trzeba się liczyć, że lokalnie termometry wskażą nawet 37-38 stopni w cieniu.

Najdłużej upał utrzyma się na zachodzie, przez 3 dni. Na południu i w centrum potrwa 2 dni, a na wschodzie tylko jeden dzień. Temperatura przekroczy 30 stopni nawet nad morzem. Bez upału będzie natomiast na północnym wschodzie oraz w górach.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news