FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Dwa słońca na niebie. W Rzeszowie poczuli się jak na planecie Tatooine w „Gwiezdnych Wojnach”

Mieszkańcy Rzeszowa mogli się poczuć jak na planecie Tatooine w „Gwiezdnych Wojnach”. Na niebie u kresu dnia pojawiły się aż dwa słońca. Jak doszło do tego fenomenu?

Dwa słońca nad Rzeszowem. Fot. Bruno Lipiński / TwojaPogoda.pl
Dwa słońca nad Rzeszowem. Fot. Bruno Lipiński / TwojaPogoda.pl

Każdy zachód słońca jest wyjątkowy i niepowtarzalny, ponieważ za każdym razem urzeka nas innymi barwami chmur i nieba. Czasem jednak dzień kończy się tak niesamowicie, że nasi czytelnicy zwracają się do nas z prośbą o wytłumaczenie tego, co widzą.

Właśnie z tego powodu napisał do nas Bruno, który w miniony czwartek (14.07) nie mógł uwierzyć w to, co zaobserwował. Na zachodnim niebie pojawiły się dwa słońca. Oczywiście tylko jedno z nich było prawdziwe.

Drugie było fenomenem optycznym. Jak widzimy, prawdziwe Słońce chylące się ku horyzontowi, przysłaniane jest przez smugę opadową. Spadające na ziemię krople deszczu, na które padły promienie słoneczne, zadziałały niczym ekran nie tylko powiększający, ale też zniekształcający obraz Słońca.

Przez chwilę można się było poczuć, jak na jakiejś obcej planecie, np. na Tatooine znanej z „Gwiezdnych Wojen”, gdzie również po niebie wędrowały dwa słońca. Przyroda nie przestaje nas zadziwiać.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news