FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Tropikalna ulewa totalnie sparaliżowała Moskwę. Zalane drogi i tunele, pożary budynków [WIDEO]

Potężna burza nawiedziła Moskwę siejąc zniszczenia i wywołując totalny paraliż komunikacyjny. Doszło do podtopień dróg i tuneli, pożarów budynków i uszkodzeń drzewostanu. Zobacz nagrania.

Potop na ulicach Moskwy. Fot. YouTube.
Potop na ulicach Moskwy. Fot. YouTube.

Rosyjska stolica znów została zdemolowana przez nawałnicę. Tym razem zakończyła ona drugą tego lata falę upałów, która potrwała 5 dni i bardzo wymęczyła Moskwian wyjątkową duchotą. Gdy wyczekiwali oni burzy niosącej ochłodzenie, nie spodziewali się niszczącego żywiołu.

Najpierw rozszalał się porywisty wiatr, który łamał i przewracał drzewa, uszkadzał dachy na budynkach i zrywał linie energetyczne. Następnie nadeszła ściana deszczu, którą rosyjscy meteorolodzy określili mianem tropikalnej ulewy. W ciągu zaledwie godziny na serce miasta spadło aż 30 mm deszczu.

Studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem wody, co skończyło się zalaniem wielu ulic, parkingów podziemnych, stacji metra i tuneli. Korki ciągnęły się kilometrami. Pioruny wywołały kilka pożarów, w tym m.in. jednej ze świątyń z 1802 roku.

Tysiące mieszkańców Moskwy zostało pozbawionych energii elektrycznej i wieczór musiało spędzić przy świeczkach. Po burzy, o zachodzie słońca, niebo zapłonęło na intensywną czerwień i pomarańcz, przywodząc na myśl sceny z Apokalipsy.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news