FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Cała Polska na niebiesko. To może oznaczać zrujnowany urlop. Bardzo niepokojące prognozy

Mapy pogodowe zmieniły kolor na niebieski. To fatalna wiadomość dla tych, którzy akurat teraz wzięli urlop i zamierzają wypocząć przy sprzyjającej aurze. Co to dla nich oznacza? Sprawdź prognozę.

Anomalie temperatury powietrza w dniu 10 lipca 2022 roku. Fot. ClimateReanalyzer.org
Anomalie temperatury powietrza w dniu 10 lipca 2022 roku. Fot. ClimateReanalyzer.org

Nad Polskę zaczęło napływać chłodne powietrze, które sprawi, że temperatury spadną nawet poniżej 15 stopni, i to w najcieplejszym momencie dnia. Jesienna aura będzie panować w tych regionach, gdzie będzie się chmurzyć i padać.

W środę (6.07) najmniej przyjemnie będzie na Pomorzu i wybrzeżu. Tam termometry pokażą zaledwie od 15 do 18 stopni. W dodatku trzeba się liczyć z deszczem i silniejszym wiatrem. Niestety, z plażowania będą nici.

Prognoza pogody na środę.

W czwartek (7.07) fatalna pogoda czeka mieszkańców i urlopowiczów w całej zachodniej połowie kraju. W strugach zimnego deszczu odnotujemy zaledwie od 12 do 15 stopni. Po opadach ociepli się, ale najwyżej do 18-19 stopni.

Prognoza pogody na czwartek.

W piątek (8.07) pochmurno, mokro, wietrznie i przeszywająco zimno będzie tym razem na południu i południowym wschodzie. Nie spodziewajmy się więcej niż 15-17 stopni.

Prognoza pogody na piątek.

Jesienne klimaty nie ominą nas także w weekend (9-10.07). Już w całym kraju będzie pochmurno, deszczowo i wietrznie. Temperatura będzie pozostawiać wiele do życzenia, ponieważ termometry wskażą przeważnie tylko od 15 do 18 stopni.

Prognoza pogody na niedzielę.

Mapy pogodowe wskazują, że Polska pod względem anomalii średniej temperatury powietrza będzie najzimniejszym krajem w Europie. Będzie nawet o 10 stopni chłodniej niż być powinno o tej porze roku.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news