FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Potężna burza nad Chicago. Rozległy się syreny alarmowe ostrzegające przed tornadem [WIDEO]

Chicago nawiedziła burza, jakiej nie było od dawna. W centrum miasta rozległy się syreny alarmowe ostrzegające przed zejściem tornada. Zjawisko to niesamowicie wyglądało na zdjęciach satelitarnych.

Animacja zdjęć satelitarnych superkomórki burzowej nad Chicago. Fot. Twitter / CIRA CSU.
Animacja zdjęć satelitarnych superkomórki burzowej nad Chicago. Fot. Twitter / CIRA CSU.

Superkomórka burzowa rozrosła się nad przedmieściami Chicago, a jej rdzeń błyskawicznie sięgnął centrum metropolii, gdzie z powodu odnotowanej niebezpiecznej rotacji, która wskazywała na ryzyko utworzenia się tornada, w całym mieście uruchomiono syreny alarmowe.

Ich przeraźliwy dźwięk roznosił się na dystansie wielu kilometrów. Mieszkańcy byli przerażeni. Próbowali dodzwonić się do swoich bliskich, aby sprawdzić czy są bezpieczni. Nie wszystkim się udało, ponieważ sieć komórkowa została przeciążona.

Tornado na szczęście ominęło Chicago, pustosząc przedmieścia od Schaumburgu do Roselle, pokonując przy tym dystans 3 kilometrów. Na szczęście nie poczyniło poważnych szkód materialnych. Nikt nie odniósł obrażeń.

Nad miasto nadciągnęła natomiast ściana deszczu. Stacje meteorologiczne odnotowały 32 mm opadu w ciągu zaledwie kwadransa. Doszło do podtopień dróg i zabudowań. Służby alarmowe otrzymały dziesiątki telefonów od ludzi potrzebujących pomocy. Ponad 3 tysiące odbiorców zostało pozbawionych prądu.

Niesamowicie prezentuje się animacja zdjęć satelitarnych. Widoczna jest na niej superkomórka, która bardzo szybko się rozrasta, a także towarzyszące jej wyładowania atmosferyczne. Błyskawic naliczono kilka tysięcy.

Źródło: TwojaPogoda.pl / NWS.

Komentarze

prognoza polsat news