FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Będzie bardzo niebezpiecznie. Przejdą gwałtowne burze z ulewami, gradem i wichurami

Długo gorącym powietrzem się nie nacieszymy, ponieważ nadciąga załamanie pogody z burzami, ulewami, gradem i porywistym wiatrem. Warto sprawdzić prognozę i ostrzeżenia, ponieważ zjawiska mogą powodować szkody i stwarzać zagrożenie.

Czwartek (19.05) będzie bardzo ciepły, a na zachodzie kraju gorący. Termometry pokażą od 19 stopni na północnym wschodzie przez 22-23 stopnie na większym obszarze do 28 stopni na zachodzie. Będzie słonecznie i bez opadów.

W piątek (20.05) jeszcze przed południem wkroczy front atmosferyczny, a wraz z nim przelotne, ale chwilami intensywne opady, lokalnie w województwach południowych, wschodnich i centralnych, połączone z gradem i porywistym wiatrem.

W ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 3 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 90 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.

Na pozostałym obszarze też będzie padać i mogą się pojawiać burze, ale będą one słabsze. Gorąco, ale również parno i duszno, zrobi się na większym obszarze kraju. Odnotujemy na ogół od 25 do 27 stopni, a miejscami na południu do 28 stopni.

Prognoza pogody na piątek.

Pierwsze oznaki większego ochłodzenia będą odczuwalne na północy kraju, a zwłaszcza na wybrzeżu, gdzie temperatura nie przekroczy 15 stopni. Wiatr z kierunku zachodniego będzie porywisty, do 50 km/h.

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news