FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Polak spędził pod śniegiem ponad 100 minut i pobił rekord Guinnessa. Zobacz, jak tego dokonał

Valerjan Romanovski, Polak z Wileńszczyzny, jest uznawany za jednego z najbardziej odpornych na ekstremalny mróz ludzi na świecie. Na swoim koncie ma wiele lodowatych rekordów. Właśnie pobił kolejny spędzając pod śniegiem ponad 100 minut.

Polak spędził pod śniegiem ponad 100 minut i pobił rekord Guinnessa. Zobacz, jak tego dokonał

Naukowcy nie mogą się nadziwić temu, jak bardzo wytrzymały jest organizm Valerjana Romanovskiego mieszkającego w Busku-Zdroju. Potrafi on znosić skrajnie niskie temperatury, o jakich nam się nawet nie śniło.

Jednym z jego najbardziej niesamowitych osiągnięć jest jazda na rowerze przez 100 godzin w temperaturze spadającej do minus 50 stopni w Jakucji, czyli na syberyjskim biegunie zimna. W październiku Valerjan przez 3 godziny i 28 sekund był zanurzony po szyję w kostkach lodu o temperaturze minus 10 stopni.

Valerjan Romanovski spędził pod śniegiem ponad 100 minut. Fot. Reha INNOVATIONS.

Właśnie pobił kolejny rekord, który został już oficjalnie uznany przez obserwatorów słynnej Księgi Rekordów Guinnessa. Podczas krakowskich targów Reha INNOVATIONS przez 1 godzinę 45 minut 9 sekund leżał w grubej warstwie śniegu.

Naukowcy na bieżąco monitorowali parametry życiowe mężczyzny i byli pod wrażeniem tego z jaką łatwością przetrwał w skrajnych warunkach. Poprzedni rekord należał do Oleksiya Gutsulyaka z Ukrainy, który pod śniegiem spędził tylko 60 minut i 8 sekund.

Valerjan Romanovski spędził pod śniegiem ponad 100 minut. Fot. Reha INNOVATIONS.

Dla niego to jednak pestka, ponieważ nie raz spędził 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej minus 60 stopni jedząc kostki lodu. Jak sam twierdzi, największą satysfakcję daje mu wydobywanie z organizmu możliwości wcześniej uśpionych.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Reha INNOVATIONS.

Komentarze

prognoza polsat news