FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W nocy i we wtorek opady śniegu i krupy śnieżnej. Krajobrazy zabielą się. Sprawdź, w których regionach

W nocy z poniedziałku na wtorek oraz we wtorek w ciągu dnia spodziewamy się powrotu zimowych krajobrazów. Spadnie śnieg i krupa śnieżna, które mogą paraliżować ruch drogowy. Sprawdź, w których regionach kraju.

Nocne opady śniegu. Fot. TwojaPogoda.pl
Nocne opady śniegu. Fot. TwojaPogoda.pl

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, przed czym w ostatnich dniach ostrzegamy. Bardzo niebezpiecznie zrobi się w nocy z poniedziałku na wtorek (18/19.04) i we wtorek (19.04) w ciągu dnia, kiedy spodziewamy się opadów śniegu i krupy śnieżnej.

Sypać będzie najpierw na wschodzie, a następnie także na południu i w centrum kraju. Miejscami, zwłaszcza w południowych regionach, opady mogą być intensywne. To oznacza, że przejściowo krajobrazy mogą się zabielać. Drogi i chodniki będą bardzo śliskie.

Mimo, że za dnia temperatura będzie dodatnia, to jednak w nocy i rano spadać będzie w okolice zera, a miejscami poniżej. Kierowców uprzedzamy, żeby dostosowali prędkość jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

Silniejszy wiatr ze wschodu i północy może wzniecać zawieruchy znacznie ograniczające widoczność. Na pozostałym obszarze kraju, czyli na zachodzie i północy, spodziewamy się opadów deszczu, a tylko miejscami deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news