FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Spadnie na nas brudny deszcz z piaskiem z Sahary. Sprawdź, kiedy najlepiej umyć okna i samochód

Jeśli planujesz mycie okien lub samochodu, to wstrzymaj się, bo po raz kolejny spadnie na nas brudny deszcz z piaskiem z Sahary, który pozostawi po sobie plamy. Sprawdź, na kiedy te czynności lepiej przełożyć.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Duże ilości saharyjskiego pyłu i piasku znów zaciągnięte zostały nad Europę. Przyniosły one brudne deszcze i intensywne barwy końca dnia od Hiszpanii przez Francję po Wyspy Brytyjskie, a teraz zmierzają nad Polskę.

Najszybciej deszcz z pustynnym pyłem spadnie w czwartek (14.04) począwszy od wczesnego popołudnia na zachodnie Pomorze. Następnie w godzinach popołudniowych rozprzestrzeni się na całe zachodnie i północne województwa.

Stężenie aerozoli w powietrzu nad Europą w dniu 14 kwietnia 2022 roku o godz. 23:00. Fot. Copernicus EU.

Wieczorem i w nocy z czwartku na piątek (14/15.04) brudnego deszczu spodziewamy się natomiast w centrum, na południu i wschodzie kraju. Najpóźniej opady te ustąpią na południowym wschodzie, dopiero w piątek (15.04) do godzin przedpołudniowych.

W tym czasie najlepiej wstrzymać się z myciem szyb w oknach i nie udawać się do myjni samochodowej, ponieważ deszcz pozostawi po sobie wysychające krople z drobinkami pyłu z Sahary i cała nasza praca pójdzie na marne. Lepiej odłożyć to do piątku (15.04).

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news