FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Jaka będzie pogoda w pierwszych dniach wiosny? Kiedy temperatura sięgnie 20 stopni? Sprawdź

Pierwsze dni wiosny nie zawiodą nas pod względem pogody. Poza błękitnym niebem wreszcie doczekamy się wysokiej temperatury, po raz pierwszy w tym roku przekraczającej 20 stopni w cieniu. Sprawdź prognozę.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Potężny wyż panujący nad Europę Środkową, choć zaczął słabnąć, to jednak jeszcze przez cały tydzień będzie blokować napływ nad Polskę układów niskiego ciśnienia. To oznacza słoneczną pogodę bez kropli deszczu oraz coraz wyższą temperaturę.

W poniedziałek (21.03), w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, będzie słonecznie, przeważnie bez ani jednej chmury. Po zimnym poranku nadejdzie ciepłe popołudnie z temperaturą przeważnie na poziomie 11-12 stopni, a miejscami do 13 stopni.

Prognoza pogody na wtorek.

Dopiero od wtorku (22.03) temperatura osiągnie wiosenne wartości, ponieważ niemal w całym kraju osiągnie i przekroczy 15 stopni w cieniu. Najcieplej będzie na zachodzie, nawet do 18 stopni. Nadal będzie słonecznie i sucho.

W środę (23.03) wyjątkowo przyjemny dzień. Pierwszy raz w tym roku na zachodzie i południu kraju odnotujemy nawet 20 stopni. Prawie wszędzie będzie powyżej 15 stopni, tylko na wybrzeżu, za sprawą bryzy, nieco powyżej 10 stopni.

Prognoza pogody na środę.

W drugiej połowie tygodnia temperatura bardzo powoli będzie spadać. Jednak aż do niedzieli (27.03) na przeważającym obszarze kraju popołudniami nie spodziewamy się mniej niż 15 stopni. Wysokiej temperaturze będzie towarzyszyć pogodne niebo.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news