FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W nocy z czwartku na piątek w tym regionie Polski temperatura spadnie do minus 20 stopni

Mroźne noce i poranki szybko nie odpuszczą, w dodatku jeszcze się nasilą. Z czwartku na piątek w tym regionie kraju termometry mogą pokazać nawet minus 20 stopni. Lepiej się zawczasu przygotuj i sprawdź prognozę.

Będzie naprawdę mroźno. Fot. TwojaPogoda.pl
Będzie naprawdę mroźno. Fot. TwojaPogoda.pl

Od dłuższego czasu towarzyszą nam mroźne noce i poranki, które są efektem napływu masy arktycznej. Resztki ciepła przy pogodnym niebie promieniują w przestrzeń kosmiczną, wywołując znaczne wychłodzenie się powietrza, najbardziej w okolicach wschodu słońca.

Przed nami kolejne mroźne poranki, przeważnie z temperaturą spadającą najwyżej do minus 5 stopni. Jednak mróz nasili się w drugiej połowie tygodnia. Ze środy na czwartek (9/10.03) na południu, wschodzie i w centrum będzie na poniżej minus 10 stopni.

Apogeum mrozu przypadnie na piątkowy (11.03) wczesny poranek. Wtedy już w całym kraju temperatura może być dwucyfrowa poniżej zera, a miejscami na wschodzie do minus 15 stopni. Jednak najzimniej będzie w górach i na pogórzu, nawet do minus 20 stopni.

Szczególnie lodowate powietrze wypełniać będzie obniżenia terenu, tzw. mrozowiska. Na biegunach zima na torfowisku w Czarnym Dunajcu na Podhalu oraz w Litworowym Kotle w Tatrach niewykluczone, że temperatura spadnie poniżej minus 20 stopni.

Kolejne noce i poranki będą już coraz to cieplejsze. Ostatnią mroźną noc odnotujemy w połowie przyszłego tygodnia. Później na dłuższy czas wrócą cieplejsze masy powietrza, które nie pozwolą, aby temperatura spadała w najcieplejszych miejscach poniżej 7 stopni na plusie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news