FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Potężny antycyklon zmierza nad Polskę. Zatrzyma wichury i przyniesie powiewy wczesnej wiosny

Czas wyjątkowo wietrznej aury jest już policzony. Przed kolejnymi wichurami obroni nas potężny wyż, który nie tylko przyniesie bardzo wysokie ciśnienie, ale też pogodne niebo i wyjątkowo przyjemne temperatury.

Centrum wyżu znajdzie się w poniedziałek nad Polską. Fot. Windy.
Centrum wyżu znajdzie się w poniedziałek nad Polską. Fot. Windy.

Dłuższego okresu słonecznej, suchej, bezwietrznej i ciepłej aury większość z nas wyczekuje z utęsknieniem. Po wielu wyjątkowo wietrznych dniach wszystkim nam należy się odpoczynek od kaprysów pogody. Mamy więc bardzo dobrą wiadomość. Prognozy są optymistyczne.

Musimy jednak przeczekać bardzo wietrzną środę (23.02), a następnie mniej wietrzny czwartek i piątek (24-25.02), aby od weekendu cieszyć się stopniową poprawą, którą przyniesie nam wyż. Mimo, że znajduje się on jeszcze nad Kanadą, to jednak błyskawicznie pokona tysiące kilometrów.

Prognoza pogody na poniedziałek, 28 lutego.

W niedzielę (27.02) znajdzie się nad północną Polską, gdzie podniesie ciśnienie na barometrach nawet do 1042 hPa. Jednocześnie rozpocznie rozpędzanie chmur. Od początku przyszłego tygodnia niemal w całym kraju będzie słonecznie i już bez deszczu, a wiatr ucichnie. Temperatura podskoczy do przyjemnych wartości.

Wyż będzie nas bronić przed niosącymi wichury atlantyckimi niżami, które zamiast w rejon Bałtyku, będą przepędzane nad Arktykę i nie sięgną nas swoimi frontami. Początek marca zapowiada się więc słonecznie, bez opadów i ciepło, w sam raz na zaranie wiosny.

Prognoza pogody na sobotę, 5 marca.

Trzymamy kciuki, aby wyż panował jeszcze dłużej. Im szybciej odpuści, tym szybciej wróci cyrkulacja atlantycka, a wraz z nią wichury. Póki co raczej pewne jest, że mało wietrzna aura utrzyma się co najmniej do 5 marca.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news