FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W przyszłym tygodniu pierwszy powiew wiosny. Na termometrach nawet 15 stopni i słonecznie

Jeśli prognozy się sprawdzą, to przyszły tydzień będzie jak marzenie, oczywiście jak na warunki pogodowe lutego. Przez kilka dni będzie nie tylko słonecznie, ale też nietypowo ciepło. Sprawdź szczegółową prognozę.

Pierwszy powiew wiosny. Fot. TwojaPogoda.pl
Pierwszy powiew wiosny. Fot. TwojaPogoda.pl

Powiew wczesnej wiosny na początku lutego? Czemu nie! Pogoda potrafi nas mile zaskoczyć, choć ostatnio rzadko się jej to zdarza. Tym razem zrobi wyjątek. Po spodziewanych w weekend wichurach, przyszły tydzień przyniesie nam zupełną odmianę aury.

Jej źródłem będzie wyż, który dotrze aż znad wschodnich wybrzeży Kanady, najpierw nad zachodnią Europę, a następnie nad jej południowe obszary, sięgając również centrum, w tym naszego kraju.

Potężny wyż nad Europą

Wyż zacznie sprowadzać z północnej Afryki bardzo ciepłe powietrze, które panować u nas będzie przy pogodnym niebie. Zwykle największym w lutym ociepleniom towarzyszy pochmurne niebo, opady i porywisty wiatr. Tym razem będzie bardzo spokojnie. Poczujemy pierwsze powiewy wiosny.

Ile stopni zobaczymy na termometrach? Przeważnie od 8 do 10 stopni, jednak na zachodzie i południu kraju będzie cieplej, 11-13 stopni, a za sprawą południowego wiatru miejscami na Śląsku i w Małopolsce nawet do 15 stopni w cieniu.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news