FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Malowniczy klif runął do jeziora i zmiażdżył łodzie pełne turystów. Jest wiele ofiar [WIDEO]

Tragedia w jednym z popularnych wśród turystów miejsc w Brazylii. Do jeziora osunął się blok skalny, który zmiażdżył łodzie motorowe i przebywające w nich osoby. Są zabici i ranni. Do sieci trafiły wstrząsające nagrania.

Klif osunął się do jeziora miażdżąc łodzie. Fot. YouTube / @cotidianomacaibense.
Klif osunął się do jeziora miażdżąc łodzie. Fot. YouTube / @cotidianomacaibense.

Ulewne deszcze, które przeszły nad sztucznym jeziorem Furnas, w stanie Minas Gerais, w środkowo-wschodniej Brazylii, a także towarzysząca im trąba wodna, przyspieszyły erozję monumentalnych klifów, stanowiących atrakcję turystyczną regionu.

Turyści przypływali w ich okolice mimo, że od jakiegoś czasu do wody osuwały się coraz większe fragmenty skał. W sobotę (8.01) po południu doszło do tragedii. W momencie, gdy pod klifami znajdowały się liczne łodzie motorowe, jeden z bloków skalnych runął z impetem do jeziora.

Niektóre łodzie desperacko próbowały oddalić się z miejsca zdarzenia, ale nie wszystkim się to udało. Na wstrząsającym nagraniu widać, jak skały uderzają w taflę wody, miażdżąc łodzie i znajdujących się w nich turystów. Uderzenie wywołało nieduże tsunami.

Według ostatnich bilansów zginęło co najmniej 7 osób, a przeszło 30 zostało rannych. Ostateczna liczba ofiar może być większa, ponieważ ratownicy przeczesują akwen w poszukiwaniu zaginionych turystów.

W ostatnich dniach stan Minas Gerais nawiedziły katastrofalne powodzie, które spowodowały zalanie wielu miejscowości, zmuszając do ewakuacji blisko 20 tysięcy mieszkańców.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news