FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Tornado porwało prawie 80-letnią fotografię ze zrujnowanego domu i porzuciło ją aż 200 kilometrów dalej

Niezwykła historia związana ze śmiercionośną i niszczycielską serią tornad, która przetoczyła się nad USA. Czarno-biała fotografia, pochodząca ze zniszczonego domu, została odnaleziona aż 200 kilometrów dalej.

Fotografia rodzinna z 1942 roku. Fot. Twitter / Katie Posten.
Fotografia rodzinna z 1942 roku. Fot. Twitter / Katie Posten.

Historia nie raz udowodniła, że tornada potrafią przenosić najróżniejsze przedmioty ze zdewastowanych domów nawet dla odległość setek kilometrów. Podobny los spotkał czarno-białą fotografię z 1942 roku, którą tornado porwało ze zniszczonego domu w Dawson Springs w stanie Kentucky.

Historyczne zdjęcie rodziny Swatzell zostało uniesione przez gwałtowne prądy powietrzne na wysokość setek metrów, a następnie wraz z frontem szkwałowym zawędrowało 200 kilometrów dalej na północny wschód, gdzie opadło w New Albany, na przedmieściu Louisville, w stanie Indiana.

Katie Posten, jedna z tamtejszych mieszkanek, zauważyła jakąś kartkę przyklejoną do przedniej szyby swojego samochodu. W pierwszej chwili pomyślała, że to mandat. Jednak szybko okazało się, że to fotografia podpisana: Gertie Swatzell i JD Swatzell, 1942.

Stało się jasne, że zdjęcie jest bardzo stare i z pewnością ma dla kogoś olbrzymią wartość sentymentalną. Katie Posten postanowiła umieścić zdjęcie na swoim kontach społecznościowych, aby odnaleźć jego właścicieli.

Po nagłośnieniu tej niezwykłej historii przez amerykańskie media, z Katie Posten bardzo szybko skontaktował się Cole Swatzell, który potwierdził, że zdjęcie należy do jego rodziny. Mężczyzna wraz z rodziną planuje spotkać się ze znalazczynią, aby je odebrać i podziękować.

W przeszłości zdarzało się, że najróżniejsze przedmioty niesione były przez fronty burzowe nawet na odległość 320 kilometrów. Bywało też, że tornada porywały ludzi. 12 marca 2006 roku tornado w stanie Missouri uniosło w powietrze 19-latka, a następnie przeniosło go 400 metrów i porzuciło na polu. Nastolatkowi nic się nie stało, oprócz kilku niegroźnych zadrapań.

Źródło: TwojaPogoda.pl / CNN.

prognoza polsat news