FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W weekend czekają nas radykalne zmiany w pogodzie. Czego powinniśmy się spodziewać?

Czas ponurej, mokrej, wietrznej i zimniej pogody wielkimi krokami dobiega końca. Przed nami jej radykalna zmiana, tym razem na lepsze. Sprawdź szczegółową prognozę pogody na weekend.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

W weekend pogoda zacznie się wreszcie poprawiać. Przede wszystkim osłabnie wiatr, a niebo rozpogodzi się. Dobre wieści czekają nas również pod względem temperatury.

Pogoda na sobotę

Pierwszy dzień weekendu będzie jeszcze nieprzyjemny, ponieważ spodziewamy się przeważającego zachmurzenia z wędrującymi z północy na południe przelotnymi opadami deszczu. Ciśnienie będzie gwałtownie rosnąć.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie od 8 stopni na północnym wschodzie, na ogół przez 9-10 stopni, do 11 stopni na północnym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, tylko chwilami silniejszy, w porywach do 40-50 km/h. Nie będzie już stanowić żadnego zagrożenia.

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu zdecydowanie ładniejsza. Od południa kraju w kierunku północnym niebo będzie się nie tylko przejaśniać, ale również rozpogadzać. Jeśli pokropi, to tylko na Podkarpaciu.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura bez większych zmian. Od 8 stopni na wschodzie przez 9-11 stopni na większym obszarze do 12 stopni na południowym zachodzie. Wiatr wreszcie będzie słaby, bez porywów, a ciśnienie ustabilizuje się na wysokim poziomie powyżej 1030 hPa.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news