FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Letnia pogoda dobiega końca. Sprawdź, kiedy temperatura po raz ostatni przekroczy 25 stopni

Spieszmy się korzystać ze słonecznej i bardzo ciepłej pogody, ponieważ jej letnie wydanie wielkimi krokami dobiega końca. Wiemy już, kiedy mocno się ochłodzi, zacznie padać i porywiście wiać, a lato za oknem zmieni się w jesień. Sprawdź prognozę.

Środa (15.09) będzie ostatnim w tym tygodniu tak słonecznym dniem. Przez większą część dnia nigdzie nie spodziewamy się opadów. Po południu na zachodzie kraju zacznie się chmurzyć, a pod wieczór padać, co będzie oznaką nadciągających większych zmian w pogodzie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni na Suwalszczyźnie przez 23-25 stopni na większym obszarze do 27 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunku południowego i południowo-wschodniego będzie wiać słabo, najwyżej umiarkowanie.

Ciśnienie będzie lekko podwyższone i będzie spadać. Barometry pokażą w samo południe od 1014 hPa na zachodnim Pomorzu do 1019 hPa na Podlasiu. Biomet pozostanie korzystny dla naszego samopoczucia.

Prognoza pogody na środę. Fot. TwojaPogoda.pl

Noc ze środy na czwartek (15/16.09) przyniesie nam front atmosferyczny, a wraz z nim deszcze wędrujące z zachodu na wschód kraju. Sprowadzą one, najpierw do północno-zachodnich regionów, chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Czwartek (16.09) w większości regionów minie pod znakiem przeważającego zachmurzenia i opadów deszczu, a miejscami także słabych burz. Tylko na wschodzie padać nie powinno, ale zacznie się chmurzyć. Najmocniej padać będzie na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu, gdzie spadnie nawet do 20-30 mm deszczu.

To będzie ostatni tak ciepły dzień w tym roku, z temperaturą przekraczającą miejscami 25 stopni. Na większym obszarze odnotujemy od 20 do 24 stopni, a na bardzo deszczowej północy zaledwie 17 stopni.

Prognoza pogody na czwartek. Fot. TwojaPogoda.pl

W piątek (17.09) obudzimy się w zupełnie innej, jesiennej rzeczywistości pogodowej, ponieważ za oknem ujrzymy ponure krajobrazy, deszcze i niską temperaturę nie wyższą niż od 13 do 19 stopni. Kolejnych wiele dni już poniżej 20 stopni, przeważnie w okolicach 15 stopni, z chmurzącym się niebem i opadami.

Prognoza pogody na piątek. Fot. TwojaPogoda.pl

Źródło: TwojaPogoda.pl

Komentarze

prognoza polsat news