FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Będzie słonecznie? Ile stopni wskażą termometry? Sprawdź!

Czy w pierwszy weekend września aura pozwoli nam na spokojny wypoczynek na wolnym powietrzu? Będzie słonecznie i ciepło? A może czeka nas załamanie pogody z deszczami, porywistym wiatrem i kolejnym dużym ochłodzeniem? Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Mamy same dobre wiadomości, ponieważ weekend zapowiada się naprawdę ładnie. Nie będzie gorąco, ale na tyle ciepło, abyśmy byli zadowoleni, w dodatku niebo pozostanie pogodne i słoneczne.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu będzie bardzo słoneczny, choć z wyjątkami. Przelotne deszcze mogą się pojawiać w dwóch regionach, na Suwalszczyźnie i w Karpatach. W górach padać będzie przelotnie, ale chwilami dość obficie. Nie można wykluczyć, że deszcz spadnie też w Krakowie.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Po zimnym poranku, miejscami z przygruntowymi przymrozkami, po południu na termometrach ujrzymy od 15 stopni na Suwalszczyźnie przez 17-21 stopni na większym obszarze do 22 stopni na Śląsku. Wiatr z północy i wschodu wreszcie osłabnie i nie powinien nas niepokoić. Ciśnienie zacznie wolno rosnąć.

Pogoda na niedzielę

W drugiej połowie weekendu deszczu już się nie spodziewamy. Będzie słonecznie, miejscami niemal bezchmurnie. Tylko o poranku miejscami mogą się pojawiać malownicze mgły radiacyjne, ograniczające widoczność do 100-200 metrów.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Początkowo będzie jeszcze zimno, ale z biegiem godzin ociepli się. Po południu odnotujemy od 15 stopni na Suwalszczyźnie przez 16-18 stopni na większym obszarze do 21 stopni na zachodnim Pomorzu. Wschodni wiatr nieco nasili się, a ciśnienie zacznie gwałtownie rosnąć.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news