FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nawałnica zawaliła dach stadionu podczas meczu. Kibice przeżyli, bo oślepiło ich Słońce [WIDEO]

Podczas meczu brazylijskiej ligi Serie D niemal doszło do tragedii. Potężna wichura spowodowała zawalenie się dachu stadionu piłkarskiego na trybuny. Kibice uszli z życiem tylko dlatego, że chwilę wcześniej oślepiło ich Słońce i przenieśli się na przeciwną stronę stadionu. Zobacz nagranie.

Zawalony dach stadionu w Brazylii. Fot. YouTube / Torcedor Raiz.
Zawalony dach stadionu w Brazylii. Fot. YouTube / Torcedor Raiz.

Na kilka minut przed początkiem meczu nic nie zapowiadało nagłego załamania pogody. Było słonecznie, niebo przecięła nawet tęcza. Blask Słońca jednak oślepiał kibiców, dlatego postanowili przenieść się na przeciwną stronę stadionu.

Jak się później okazało, całkiem nieświadomie oszukali przeznaczenie. Kwadrans przed końcem rozgrywki niebo poważnie się zachmurzyło i zaczęło gwałtownie wiać. W kilka sekund nadciągnęła nawałnica z prawdziwego zdarzenia, z powodu której przerwano mecz.

Wtedy doszło do zawalenia się dachu stadionu na trybuny. Na szczęście nikogo na nich nie było, bo wcześniej opuścili je oślepiani przez Słońce kibice. „Wszyscy tam siedzieliśmy, ale z powodu harmonogramu Serie D słońce za bardzo na nas świeciło, więc zmieniliśmy strony trybuny” – relacjonowała na Twitterze dziennikarka Ananda Portilho.

Źródło: TwojaPogoda.pl / Globo TV.

prognoza polsat news