FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W Tatry wróciła zima. Zobacz, jak wygląda pierwszy śnieg [ZDJĘCIA]

W Tatry wróciła zima. W partiach szczytowych spadło nawet kilkanaście centymetrów świeżego śniegu. Warunki turystyczne są bardzo trudne. Jest ślisko, a widoczność znacząco ogranicza gęsta mgła. Zobacz zdjęcie pierwszego śniegu.

Śnieg na Łomnicy w Tatrach Wysokich. Fot. vt.sk.
Śnieg na Łomnicy w Tatrach Wysokich. Fot. vt.sk.

W Tatrach Wysokich powyżej wysokości 2500 metrów panują już warunki zimowe. Od soboty (27.08) występują opady śniegu, które w nocy nasiliły się. Jak informuje obserwator pogodowy z Łomnicy, napadało aż 12 centymetrów białego puchu. Kilka centymetrów śniegu spadło też na Rysach.

W dalszym ciągu słabo prószy, temperatura oscyluje na poziomie zera, wiatr jest niewielki, a widoczność ograniczona do mniej niż 100 metrów. Sypać będzie przez cały weekend, najmocniej w sobotę (28.08) po południu i w nocy oraz w niedzielę (29.08) w pierwszej połowie dnia.

Śnieg na Łomnickiej Przełęczy w Tatrach Wysokich. Fot. vt.sk.

Poniżej wysokości 2500 metrów zimy nie ma, ale jest bardzo zimno, blisko zera. Na Kasprowym Wierchu nie ma zimowych krajobrazów, ale jest bardzo nieprzyjemnie. Widoczność niemal zerowa z powodu niskiego pułapu chmur.

TOPR-owcy ostrzegają turystów, że w wyższych partiach gór panują trudne warunki turystyczne. W ten weekend warto pozostać w dolinach, aby nie narażać się na zabłądzenie lub wypadek.

Źródło: TwojaPogoda.pl / vt.sk / TOPR.

prognoza polsat news