FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Słońce czy deszcze i burze? Chłód czy upał? Sprawdź prognozę [MAPY]

Weekend minie pod znakiem kapryśnej pogody. Spodziewamy się większych rozpogodzeń, ale miejscami mogą się pojawić deszcze i burze, chwilami gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem. Temperatura będzie się wahać. Sprawdź szczegółową prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Sobota będzie gorąca, ale niedziela przyniesie nam ochłodzenie. Warto śledzić to, co dzieje się na niebie, bo miejscami nadciągną deszcze i burze.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie również rozpogodzeniami. Niebezpiecznie będzie na wschodzie i południowym wschodzie (również w Karpatach), gdzie przejdą burze z ulewnym deszczem, lokalnie z gradem i porywistym wiatrem.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura będzie zróżnicowana. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 22 stopni nad morzem przez 25-28 stopni na większym obszarze do 30 stopni na południowym wschodzie. Wiatr z zachodu będzie umiarkowany i silny, w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na niedzielę

Dalsza część weekendu będzie już spokojniejsza. Możemy liczyć na słońce, zwłaszcza na południu. Na pozostałym obszarze często będzie się chować za chmurami, a na południowym wschodzie miejscami przelotnie popada i zagrzmi.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Ochłodzi się. Termometry wskażą w godzinach popołudniowych od 21 stopni nad morzem przez 22-25 stopni w większości regionów do 30 stopni na południu. Utrzyma się silny wiatr z zachodu w porywach do 50 km/h, a nad morzem do 60-70 km/h, który będzie obniżać temperaturę odczuwalną.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news