FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Czy weekend przyniesie nam zdecydowaną poprawę pogody?

Czy po bardzo deszczowych, chłodnych i wietrznych dniach weekend przyniesie nam słoneczną i ciepłą pogodę? A może czeka nas kontynuacja jesiennych klimatów? Sprawdź szczegółową prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Mamy dobrą wiadomość. Weekend minie pod znakiem poprawy pogody. Będzie więcej słońca i cieplej niż w poprzednich dniach. Jednak będą miejsca, gdzie popada, a nawet zagrzmi.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu najładniej zapowiada się na południu kraju, czyli tam, gdzie ostatnio padało najbardziej obficie i doszło do podtopień. Sucha i słoneczna aura sprawi, że woda opadnie, a sytuacja szybko się poprawi.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Pogodnie będzie też na Pomorzu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie większe, a miejscami na północnym zachodzie i północnym wschodzie może słabo i przelotnie popadać. Będzie cieplej. Na termometrach ujrzymy od 19 stopni na Suwalszczyźnie do 26 stopni na Śląsku. Zachodni wiatr może być chwilami silny.

Pogoda na niedzielę

Również w dalszej części weekendu najwięcej rozpogodzeń pojawi się na południu i w centrum kraju. Parasole z powodu opadów i burz przydadzą się głównie w zachodnich województwach, chociaż zagrzmieć może też na południowym wschodzie. Najmocniej popada na Pomorzu.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura maksymalnie osiągnie od 20 stopni na Pomorzu do 25 stopni na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Dokuczać może nam porywisty wiatr z zachodu, w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie będzie szybko rosnąć.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news