FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Z zachodu nadciąga fala chłodów, deszczy i wichrów. W weekend miejscami poniżej 20 stopni

Z zachodniej Europy nad Polskę zmierzają układy niskiego ciśnienia, które w weekend przyniosą nam jesienną aurę. Będzie pochmurno, deszczowo, wietrznie i przeszywająco chłodno. Miejscami temperatura nie przekroczy 20 stopni. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Władzę nad pogodą w Europie przejmują chłodne, mokre i wietrzne układy niżowe, które znad Wysp Brytyjskich zmierzają w stronę Polski. Zakończą upały i przyniosą nam przyjemne orzeźwienie, choć miejscami będzie można poczuć w powietrzu powiewy jesieni.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu jeszcze bardzo ciepły i gorący, ale tylko do czasu nadejścia opadów i burz, które skutecznie obniżą temperaturę. Najmocniej padać i grzmieć będzie na południowym wschodzie. Tam możliwe są powodujące lokalne szkody ulewy, gradobicia i wichury.

Na południowym wschodzie w ciągu jednej godziny może spaść do 50 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 5 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 100 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Na termometrach zobaczymy od zaledwie 21 stopni w deszczowej Małopolsce przez 23 stopni na wybrzeżu do 26-27 stopni w większości regionów i 29 stopni na Podkarpaciu. Wiatr z południa skręcający na zachód będzie umiarkowany i silny, chwilami porywisty.

Pogoda na niedzielę

Zaczniemy oddychać zupełnie innym, rześkim powietrzem znad Atlantyku. Wszędzie będzie się chmurzyć, w wielu miejscach również padać, a na południowym wschodzie grzmieć, miejscami gwałtownie, z gradem i silnym wiatrem. Zachowajmy ostrożność. Od zachodu opady zaczną zanikać.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 19 stopni nad morzem, Ziemi Łódzkiej i Śląsku przez 22-25 stopni na większym obszarze do 30 stopni na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu nadal będzie silny.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news