FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Nawałnica w Borach Tucholskich pozostawiła po sobie krajobraz rodem z filmu grozy [ZDJĘCIA]

Połamane drzewa, drogi usłane konarami, przerwy w dostawach prądu i podtopienia. Tak wygląda serce Borów Tucholskich po nawałnicy, która przeszła nad wioskami, które 9 lat temu zrujnowała trąba powietrzna. Zdjęcia wykonane przez strażaków ukazują krajobraz niczym wyjęty z filmu grozy.

Szkody po nawałnicy w Borach Tucholskich. Fot. Facebook / Milena Ziółkowska.
Szkody po nawałnicy w Borach Tucholskich. Fot. Facebook / Milena Ziółkowska.

Superkomórka burzowa przetoczyła się w środę (28.07) nad sercem Borów Tucholskich. Najbardziej ucierpiały okoliczne lasy w pobliżu miejscowości Osie i Tleń, te same, które w 2012 roku zostały zdewastowane przez trąbę powietrzną.

Tym razem szkody poczynione przez nawałnicę nie są aż tak poważne, jednak jak wynika ze zdjęć wykonanych przez strażaków z OSP Miedzno, huraganowy wiatr połamał wiele drzew, które usłały lokalne drogi, w wielu miejscach je tarasując i uniemożliwiając przejazd.

Jak informuje Straż Pożarna, są uszkodzone zadaszenia na budynkach i przerwy w dostawach prądu. Wraz z ulewnym deszczem spadł też grad. Najważniejsze, że nie ma osób poszkodowanych, mimo, że w lasach wypoczywa teraz ogromna rzesza urlopowiczów. Podczas burzy zdążyli się jednak bezpiecznie schronić.

W czwartek (29.07) burze spodziewane są miejscami na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich. Suma opadów może dochodzić do 40 mm, grad do 2 cm, a porywy wiatru do 80 km/h. Zachowajcie ostrożność.

Źródło: TwojaPogoda.pl / PSP.

prognoza polsat news