FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Niebawem odetchniemy z ulgą. Temperatura nie będzie przekraczać w pełni dnia 20 stopni. Kiedy?

Jeśli przypadła Wam do gustu chłodniejsza aura panująca w ubiegłym tygodniu, a ostatnie dni bardzo Was wymęczyły duchotą, to mamy dobrą wiadomość. Niebawem czeka nas duże ochłodzenie. Będą dni z temperaturą maksymalną poniżej 20 stopni. Kiedy? Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Nadciągają zmiany w pogodzie. Wielu z nas narzekało w ostatnich dniach na gorące i wilgotne powietrze. Nie było czym oddychać, ale to się niebawem zmieni. Nad Europą szykuje się przebudowa cyrkulacji, a to oznacza, że zrobi się chłodniej, miejscami znacząco.

Środa (28.07) będzie ostatnim upalnym dniem w tym tygodniu. Powyżej 30 stopni w cieniu wskażą termometry w cieniu w niemal całej wschodniej połowie kraju. Na pozostałym obszarze choć upału się nie spodziewamy, to jednak i tak będzie gorąco.

Prognoza pogody na czwartek. Fot. TwojaPogoda.pl

Po gwałtownych burzach i ulewach, czwartek (29.07) przyniesie nam sporą odmianę. Niebo rozpogodzi się, a gwałtowne zjawiska nam odpuszczą. Nigdzie nie trzeba będzie uważać na burze, a parasole będziemy mogli pozostawić w domach. Nadal będzie gorąco, od 26 do 29 stopni.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Ulgę odczujemy począwszy od piątku (30.07). Na większym obszarze kraju temperatura nie przekroczy już 25 stopni. Będzie słonecznie, ale miejscami, zwłaszcza na południu i wschodzie, może przelotnie popadać.

Prognoza pogody na wtorek. Fot. TwojaPogoda.pl

Weekend (31.07-1.08) jeszcze chłodniejszy. Na termometrach od 20 do 25 stopni, tylko miejscami nieco więcej. Aura będzie zmienna, czyli na przemian opady z rozpogodzeniami. Na początku przyszłego tygodnia ochłodzenie pogłębi się. Niemal w całym kraju będzie w najcieplejszym momencie dnia poniżej 20 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news