FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Najpierw ochłodzenie, a potem potężne uderzenie gorąca i silnych burz

Pogoda w weekend nie pozwoli nam się nudzić. Spodziewamy się zarówno większych rozpogodzeń, jak i dużego ocieplenia aż do powrotu upału, a przy tym gwałtownych burz gradowych, które mogą powodować szkody. Sprawdź prognozę i nie bądź zaskoczony.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Jeśli można mówić o w miarę spokojnej aurze, to ta panować będzie w sobotę. Temperatura będzie umiarkowana, przyjemna dla naszego samopoczucia, a deszcze przeważnie nie będą duże. W niedzielę aura stanie się niespokojna, przejdą burze, a termometry pokażą do 30 stopni.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu pod znakiem większych przejaśnień, a nawet rozpogodzeń, w regionach południowych, zachodnich i centralnych. Tam padać nie powinno. Na pozostałym obszarze trzeba się liczyć z deszczem, który w północno-wschodnich województwach będzie obfity, miejscami połączony z burzami.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura zapowiada się bardzo przyjemnie, już bez męczącego żaru. Termometry wskażą maksymalnie od 21 stopni w centrum i na północnym zachodzie do 26 stopni na wschodzie kraju. Wiatr z zachodu będzie chwilami silniejszy.

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu stanie się niebezpieczna za sprawą burz, które pojawiać się mogą na wschodzie, ale także na zachodzie kraju, w dodatku będą gwałtowne, z ulewami, gradem i porywistym wiatrem. Spokojnie, a więc słonecznie i sucho, będzie w pasie od Śląska przez Wielkopolskę i Ziemię Łódzką po Pomorze i Warmię.

Zrobi się gorąco, a przez wilgoć, także parno i duszno. Temperatura po południu sięgnie od 24 stopni na północy do 31 stopni w centrum i na południu. Wiatr zmieni kierunek na wschód i pozostanie umiarkowany i silny, a w burzach porywisty.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Planując wypoczynek na świeżym powietrzu, warto śledzić nasze mapy burzowe i obserwować niebo. Nie wolno ignorować ostrzeżeń meteorologicznych, ponieważ wówczas nasze zdrowie i życie może się znaleźć w niebezpieczeństwie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news