FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

„Będziemy się czuć jak w saunie”. Weekend pod znakiem upałów i gwałtownych burz

Weekend przyniesie nam bardzo nieprzyjemną pogodę. Będzie upalnie, ale też parno i duszno, ponieważ miejscami spodziewamy się burz, które mogą być gwałtowne, z ulewnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Upał jest znośny, gdy powietrze jest suche. Jednak w weekend napłynie trochę wilgoci, która będzie sprzyjać rozwojowi chmur burzowych. Po południu i wieczorem mogą one przynosić wyładowania elektryczne, ulewny deszcz, grad i porywisty wiatr. Będzie panować duchota niczym w saunie.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu przyniesie nam dominację upalnej, suchej i słonecznej aury. Jednak w drugiej połowie dnia lokalnie, zwłaszcza w regionach wschodnich, może się zachmurzyć i przelotnie padać, a nawet grzmieć. Punktowo zjawiska mogą być gwałtowne.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Będzie bardzo gorąco. Termometry pokażą późnym popołudniem od 25-26 stopni na południowym wschodzie przez 29-31 stopni w większości regionów do 34-35 stopni na zachodzie. Po opadach będzie parno i duszno. Wiatr nasili się, a ciśnienie spadnie.

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu pod znakiem większej ilości chmur, które miejscami, głównie na północnym wschodzie i północnym zachodzie, przyniosą przelotne, ale ulewne, deszcze oraz burze lokalnie z gradem i silnym wiatrem. Mogą one powodować szkody. Zachowajmy ostrożność.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Ochłodzi się, ale tylko nieznacznie, ponieważ wzrośnie wilgotność powietrza, przez co będzie parno. Termometry pokażą od 26 stopni na wschodzie przez 28-30 stopni w większości regionów do 32 stopni na zachodzie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news