FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Pogoda na weekend. Tylko w jednym regionie będzie słonecznie. Poza tym deszczowo, wietrznie i chłodno

Mieszkańcy tylko jednego regionu w naszym kraju mogą liczyć na słoneczną aurę w nadchodzący weekend. Na pozostałym obszarze będzie się chmurzyć, padać, porywiście wiać, a termometry pokażą nawet poniżej 15 stopni. Sprawdź prognozę.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Ostatni weekend maja zapowiada się wyjątkowo nieprzyjemnie. Będzie przeszywająco chłodno, pochmurno, deszczowo i wietrznie. Ale zdarzy się wyjątek. Swoista słoneczna wyspa pośród jesiennej pogody. W którym regionie kraju będzie tak ładnie?

Pogoda na sobotę

Prawie wszędzie spodziewamy się przejaśnień występujących na przemian z przelotnymi opadami deszczu. Padać będzie wielokrotnie w ciągu dnia, dlatego wychodząc z domu na dłużej, warto wziąć ze sobą parasol, a na wycieczkę do lasu również kalosze.

Prognoza pogody na sobotę. Fot. TwojaPogoda.pl

Na południu i południowym wschodzie przejdą burze z gradem. Jedynie na Pomorzu pojawią się większe przejaśnienia i tam padać nie powinno. Temperatura będzie niska, zaledwie od 12 do 17 stopni, ale przy porywistym wietrze odczuwalnie będzie jeszcze zimniej.

Pogoda na niedzielę

Tylko na Pomorzu będzie mnóstwo słońca. Bez opadów również na północy i zachodzie, ale będzie się chmurzyć. Na pozostałym obszarze padać będzie przelotnie, na południu i południowym wschodzie chwilami obficie.

Prognoza pogody na niedzielę. Fot. TwojaPogoda.pl

Temperatura nie ulegnie większym zmianom. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 11 do 18 stopni. Utrzyma się porywisty wiatr z kierunku północnego, a ciśnienie będzie dość szybko rosnąć, przekraczając 1020 hPa.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news